DAVET

Değerli meslektaşlarım,

Türk Kolon Rektum Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu geleneksel İlkbahar Sempozyumu’nu 16-18 Mart 2018 tarihlerinde Bursa’da düzenleme kararı almıştır.

Sempozyum Başkanı Prof. Tuncay Yılmazlar ve Sempozyum Sekreteri Doç. Dr. Ersin Öztürk’ün önerdiği “Kolorektal Cerrahide Zor Olgular ve Çözüm Önerileri” temalı bu toplantıda önce ’zor olgu’nun ne olduğunu tanımlayacağız, sonra da alınması gereken zor kararları ve bu kararları nasıl doğru uygulamamız gerektiğini tartışacağız. Michael Polanyi adlı araştırıcı “İnsan ifade edebildiğinden daha fazlasını bilmektedir” demiştir: yaratıcı düşünce ve uygulamanın sezgilerle birleşerek hasta yararına dönüştürülmeye çalışıldığı bir bilimsel alandır zor cerrahi hastalıklar: karmaşıktır, sonuç öngörülemez, her zaman yapılan istenen sonucu vermez ve varolan standart bilgiler çoğu zaman yeterli olmaz.

Çok değerli Bursa ekibi bu sempozyum için özellikli bir bilimsel program hazırlamıştır. Kolorektal cerrahinin hepimizi ilgilendiren bu özgün konusunda seçilmiş olgu örnekleriyle zenginleştirilmiş bir içerik bizleri beklemektedir…

Derneğimizin bu önemli toplantısına katılımınızı içtenlikle diler, yönetim kurulu ve düzenleme kurulu olarak sizleri Bursa’da ağırlamaktan büyük bir onur duyacağımızı belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Selman Sökmen
TKRCD Başkanı

 
   
 
 
 
  • TKRCD İlkbahar Sempozyumu 16-18 Mart tarihlerinde Almira Hotel'de yapılacaktır.
  • Erken kayıt fiyatlarından faydalanmak için son tarih
    15 Ocak 2018